понеделник, 17 јуни 2024

Пелистер се збогува со седум ракометари

Објавено на

часот

Сподели

Битолскиот клуб ќе прави сериозна реконструкција со цел да биде конкурентен во Лигата на шампионите.

Синоќа Пелистер свечено се збогуваше со седум ракометари, Гоце Ојлески, Милорад Кукоски, Мартин Велковски, Себастијан Хенеберг, Мохамед Суси, Усама Хосни и Бојан Маџовски.

Во наредниот период во Битола треба да пристигнат неколку засилувања кои ќе треба да го кренат квалитетот на тимот на уште повисоко ниво.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ