петок, 21 јуни 2024

Павел Андреев е нов ракометар на Вардар

Објавено на

часот

Сподели

Андреев доаѓа од тимот на Чеховски Медведи и игра на позицијата пивот. Тој игра во два правци и во напад и во одбрана.
 
Во сезоната 2019/20 беше избран за најдобар дефанзивец во руската Суперлига, а со Чеховски Медведи досега има освоено 7 шампионски титули, 4 во Купот на Русија и 7 во Суперкупот.
 
Тој е четврто засилување за Вардар за идната сезона, претходно клубот потпиша со десниот бек Цехте, средниот бек Анѓелиќ и левиот бек Дуарте.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ