вторник, 5 март 2024

Патничка тешко повредена откако возач на ЈСП нагло закочил за да избегне сообраќајка

Вчера попладне, во 13.30 часот, било пријавено дека на булеварот Кочо Рацин во Скопје, автобус на ЈСП, управуван од 50-годишниот Б. Т. од Скопје, за да избегне сообраќајна незгода, нагло запрел, при што во автобусот паднала патничка. Се работи за 46-годишната У. А. од Скопје. 

Објавено на

часот

Сподели

Таа добила тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница Св. Наум Охридски, велат од МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ