вторник, 5 март 2024

Папата Франциско ја предводеше мисата по повод Цветници

Објавено на

часот

Сподели

86-годишниот Папа беше примен во римската болница Гемели во средата, откако се пожали на тешкотии со дишењето, но брзо закрепна по инфузијата со антибиотици и се врати во својата резиденција во Ватикан во саботата.

Цветници го означува почетокот на Големата седмица, која трае до Велигден, на 9 април годинава. Голем број настани таа недела ќе ја тестираат издржливоста на Папата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ