вторник, 28 мај 2024

Палевски-Палчо вечерва во Шутка

Љупчо Палевски Палчо, првообвинет за убиството на малата Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски, вечерва ќе биде донесен во Македонија, објави порталот 24инфо.

Објавено на

часот

Сподели

Според информациите, Палевски вечерва треба да слета на скопскиот аеродром по што директно ќе биде спроведен во Истражниот затвор Скопје.

Министерството за правда пред две недели соопшти дека е добиено официјално известување дека екстрадицијата на Љупчо Палевски е дозволена.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ