петок, 1 март 2024

Пак граѓани каснати од улични кучиња во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Денеска во 04.30 часот во Полициската станица Кисела Вода, А.А.(35) од Скопје пријавил дека на ул.„Пржино“ бил каснат од куче скитник, велат од полицијата.

Според втората пријава, вчера во 15.30 часот во Полициската станица Карпош, А.Н.(32) од Скопје пријавила дека на ул.„Радика“ била касната од куче скитник. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ