понеделник, 24 јуни 2024

Паднала од тротинет и тешко се повредила

M.J. (38) од Штип вчера била тешко повредена откако на велосипедска патека од населба Сењак кон населба „8 Ноември“ во Штип изгубила контрола и паднала од електричниот тротинет. Тешките телесни повреди ѝ биле констатирани во Клиничката болница Штип.

Објавено на

часот

Сподели

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ