четврток, 29 февруари 2024

Падна во шахта и почина

Објавено на

часот

Сподели

Денеска околу 10 часот во Катланово во шахта падна машко лице А.А.(68). Според пријавеното, А.А. додека се движел пешки паднал во необележана ископана шахта за одвод, по што починал. Од лекар од итна помош констатирана е смрт“, велат од МВР.

ТВ Телма објави дека надзорот врз овој необезбеден дел го врши фирмата Евроконсалтинг, која е дел од надзорот за проектот на „Бехтел и Енка“ за коридорите 8 и 10д.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ