вторник, 5 март 2024

Падна првиот отказ во Премиерлигата оваа сезона

Лошите резултати кои кулиминираа со тешкиот пораз од Барнли му пресудија на тренерот на Шефилд јунајтед, Пол Хекингботом кој доби отказ од раководството на клубот.
 

Објавено на

часот

Сподели

Шефилд јунајтед изминатиот викенд загуби со 5-0 од Барнли кој им е директен конкурент во борбата за опстанок, а тоа беше само капката која ја прели чашата за раководството на клубот да му даде отказ на Пол Хекингботом.

Шефилд јунајтед е последен на табелата со само пет освоени бодови и негативна гол разлика од дури минус 28 голови.

Оваа сезона доживеаа и дебакл на свој терен од Њукасл со 8-0.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ