петок, 14 јуни 2024

Падна договор, Модриќ стави потпис на нова соработка со Реал Мадрид

Шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид ќе може да смета на услугите на искусниот хрватски фудбалер Лука Модриќ барем уште една сезона, откако денеска беше потпишан нов договор меѓу двете страни.

Објавено на

часот

Сподели

Модриќ долго време беше на праг да замине од Мадрид, меѓутоа „кралевите“ на крајот на сезоната ги засилија преговорите со Хрватот и го убедија да остане уште една сезона.

Новинарот Фабрицио Романо објави дека Модриќ потпишал договор до јуни 2025 година, но засега не се откриваат други детали од соработката.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ