среда, 29 мај 2024

Падна договор, Арне Слот ќе биде нов тренер на Ливерпул

Падна договор, Арне Слот го презема кормилото на Ливерпул по крајот на оваа сезона, холандскиот стратег ќе биде наследникот на Јирген Клоп.

Објавено на

часот

Сподели

Јирген Клоп ги одработува последните натпревари како тренер на Ливерпул, а потоа на негово место пристигнува холандскиот стратег Арне Слот.

Ливерпул и Феенорд синоќа постигнаа договор за висината на обесштетувањето, па сега остануваат уште формалностите за трансферот на Слот да биде и официјализиран.

Ова за Холанѓанецот ќе биде најголемиот тренерски предизвик во кариерата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ