петок, 21 јуни 2024

Отворен повик за 13. издание на Фестивалот за кратки филмови „Балканс бијонд бордерс”

Објавено на

часот

Сподели

Фестивалските награди ќе ги додели жири составено од познати професионалци од филмската индустрија. Наградата за најдобар филм изнесува 1.000 евра, а ќе биде доделена и награда за најдобар дебитантски филм, специјални признанија и награда од публиката.

Конкурсот е отворен за младите уметници од Балканот и пошироко, а рокот за пријавување трае до 31 мај оваа година.

Повеќе информации за условите и начинот на пријавување на следниот линк.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ