четврток, 23 мај 2024

Откриени се деталите за инцидентот, Ѓоковиќ ненамерно бил удрен со шише (ВИДЕО)

По мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Корентин Муте се случи инцидент во кој српскиот тенисер беше погоден со шише во глава.

Објавено на

часот

Сподели

Сега се познати и деталите за случајот, инцидентот не е намерен, никој од публиката не целел кон главата на Ѓоковиќ.

Шишето испаднало од ранецот на момче кое се обидувало да земе автограм од Ѓоковиќ. Ранецот на момчето бил отворен и кога се обесило на оградата сакајќи да дојде до српскиот тенисер, шишето испаднало и го удрило Новак по глава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ