вторник, 5 март 2024

Отишле во лов и еден завршил со прострелни рани

Д.С. (57) од Македонска Каменица вчера бил приведен затоа што, според пријавеното, додека во село Пресека биле во лов, со ловечка пушка му нанел прострелни рани на Д.Ј. (39) од истиот град.

Објавено на

часот

Сподели

По документирање на случајот против Д.С. ќе биде поднесена кривична пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ