среда, 29 мај 2024
Поднесени се кривични пријави за убиство во обид

Осуденици со нож избоделе друг затвореник во затворот во Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело убиство во обид.

Објавено на

часот

Сподели

Вчера во казнено-поправната установа затвор Прилеп, каде издржувале затворски казни, пријавените физички го нападнале осуденикот С.Ч., при што првопријавениот со нож му нанел убодна рана.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ