вторник, 21 мај 2024

Осуденици се боделе со нож во затворот во Идризово

Вчера во 23.40 часот во СВР Скопје, од Казнено – поправната установа затвор Идризово било пријавено дека околу 17.30 часот во установата, осуденикот П.П.(38) од Тетово бил нападнат со остар предмет од осуденикот Е.Н..

Објавено на

часот

Сподели

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ