недела, 3 март 2024

Осуден за телесна повреда спроведен во затвор

Објавено на

часот

Сподели

Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 130 од Кривичниот законик (телесна повреда), соопшти Министерството за внатрешни работи.

С.М. бил спроведен во казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ