четврток, 13 јуни 2024
Втора македонска фудбалска лига

Осогово и Новаци преку ждрепка стигнаа до Втора лига, Влазрими останува во понизок ранг

Објавено на

часот

Сподели

Тетекс, Башки и Вардар Неготино како победници во баражите си го заверија учеството во Втората лига, а денеска ждрепката требаше да одреди уште кои две екипи ќе им се приклучат.

Осогово и Новаци беа среќните два тима кои во следната сезона ќе играат во Втората лига, Влазрими останува во Трета лига.

Покрај петте екипи кои веќе ги споменавме, во Втората лига следната сезона ќе играат уште и Пелистер, Беса, Детонит Плачковица, Арсими, Охрид, Беласица, Караорман, Кожув, Каменица Саса, Победа и Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ