понеделник, 17 јуни 2024

Османи во Киев на средба со Кулеба

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МНР, предвидено е министрите да разговараат за руската воена агресија и начините како може да помогне меѓународната заедница, вклучувајќи ја и Македонија. 

Во Киев, Османи беше пречекан од македонскиот амбасадор Крум Ефремов кој деновиве се врати во украинскиот главен град и заедно со останатите членови на дипломатската мисија продолжува да ја врши својата функција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ