сабота, 25 мај 2024

Oштетени предизборен билборди и паноа во Тетово

МВР информира дека на неколку места во Тетово цел на вандалски напади биле предизборни билборди и паноа.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во СВР Тетово било пријавено дека на ул.Киро Ристовски-Дрнц и на ул.Маршал Тито во Тетово биле оштетени билборди и рекламни паноа од парламентарните избори од една политичка партија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во соопштението. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ