четврток, 20 јуни 2024

Оршиќ по шест одиграни минути во Премиерлигата, се сели во Турција

Објавено на

часот

Сподели

Оршиќ потпиша двегодишен договор со Трабзонспор со опција за продолжување на уште една сезона.

Поранешниот играч на Динамо Загреб, шест месеци беше член на Саутемптон, но одигра само шест минути во Премиерлигата.

Има вкупно пет натпревари за англискиот тим, покрај тој меч против Астон Вила во кој ги одигра последните шест минути, има два во ФА Купот и два во Лига Купот.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ