петок, 21 јуни 2024

Орбан: Успеавме, Унгарија е изземена од нафтеното ембарго (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

„Постигнат е договор. Унгарија е изземена од нафтеното ембарго!

Унгарските семејства можат мирно да спијат вечерва, ја спречивме идејата од која се крева косата на главата“, рече Орбан во видео пораката преку Фејсбук.

Целосната забрана за увоз на руска нафта за Унгарија би била неподнослива како атомска бомба, рече Орбан, додавајќи дека успеал да го спречи тоа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ