понеделник, 4 март 2024

Онана за 24 часа ќе одигра два натпревари на два континенти

Голманот на Манчестер јунајтед, Андре Онана се сложил за 24 часа да настапи на два натпревари, прво за англискиот клуб, а потоа за репрезентацијата на Камерун.

Објавено на

часот

Сподели

Онана ќе брани за Манчестер јунајтед на 14. јануари на меч против Тотнем кој се игра од 17:30 часот, а ведна потоа ќе замине за Брегот на Слоновата Коска каде во рамките од првото коло од Африканскиот куп на нации ќе брани за Камерун против Гвинеја, тој меч се игра на 15. јануари од 17 часот.

Таков договор постигнале Манчестер јунајтед и Фудбалската федерација на Камерун, а Онана се сложил со предлогот.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ