недела, 14 април 2024

Охриѓанец заврши со тешки повреди откако излетал со хонда

Триесет и осумгодишен охриѓанец е тешко повреден откако вчера со хонда излетал од патот Ресен-Буково. Увид извршила увидна екипа на ОВР Ресен.

Објавено на

часот

Сподели

„На 20.02.2024 во СВР Битола е пријавено дека во 21.15 часот на магистралниот пат А-3 Ресен – Буково кај место викано леворечки мост се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило хонда со охридски регистарски ознаки, управувано од Д.Н.(38) од Охрид, излетало од коловозот, при што Д.Н. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата Св.Еразмо во Охрид“, информираат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ