понеделник, 24 јуни 2024

Охриѓани ги вознемири земјотрес со сила од 3,1 степен по Рихтер

Објавено на

часот

Сподели

„Според досегашните податоци со кои располага опсерваторијата, земјотресот се случи во 10.14 часот со рихтерова локална магнитуда ML3,1, а беше почувствуван од населението во Охрид и околината со интензитет од IV степени според Европската макросеизмичка скала и од населението во Ресен, Струга, Вевчани и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала“, велат од Сеизмолошка опсерваторија при ПМФ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ