понеделник, 15 април 2024

Огромна депонија на стари автомобили се запали во Тексас (ВИДЕО)

Вчера попладне се запали отпад за стари автомобили во Гранд прери во Тексас.

Фото: скриншот

Објавено на

часот

Сподели

На видеата од социјалните мрежи се гледа огромен оган и густ, црн чад. Полицијата извести дека нема повредени, пишува Би-би-си.

Надлежните велат дека го истражуваат инцидентот и дека нема опасност за животната средина.

Пожарот сега е ставен под контрола, а пожарникарите ги следат можните жаришта.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ