четврток, 23 мај 2024

Ограбил производи со закана кон вработената, по полноќ полицијата го приведе

Во 1 часот по полноќ во Струмица полицијата го приведе Ѓ.М.(36) од Пехчево. Тој се сомничи дека на синоќа во 22.45 часот во продажен објект во Струмица со закана кон вработената одзел повеќе производи.

Објавено на

часот

Сподели

Лицето било задржано во Полициската станица Струмица и за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, велат од МВР и додаваат дека по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ