петок, 1 март 2024

Ограбени и искршени канцелариите на инспекторатот за локална самоуправа

Искршени и демолирани биле канцелариите на Државниот инспекторат за локална самоуправа, кои се наоѓаат во зградата на МРТВ. Притоа била украдена и опрема во сопственост на инспекторатот.

 

Објавено на

часот

Сподели

„На 27 јануари во СВР Скопје било пријавено дека во канцеларија во просториите на Државен инспекторат за локална самоуправа во Скопје во периодот од 26 до 27 јануари засега непознат сторител насилно влегол и одзел пари, мобилен телефон и лап топ компјутер. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштија од МВР.

Канцелариите на Државниот инспекторат се наоѓаат во зградата на МРТВ на 12-ти кат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ