недела, 14 април 2024

Огнен Стефановски постави нов национален рекорд во скок со стап во сала (ВИДЕО)

Атлетичарот Огнен Стефановски урна еден од најстарите македонски рекорди, скок со стап во сала кој датира од 1969 година.

Објавено на

часот

Сподели

Стефановски скокна 3,65 метри што е нов македонски рекорд.

Овој успех го постигна со само неколку месеци тренинг во една од неговите нови дисциплини.

Светскиот рекорд во скок со стап во сала го држи Швеѓанецот, Арманд Дуплантис со 6,22 метри.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ