четврток, 30 мај 2024

Одрон на патот за Калиманци, ЈП за одржување патишта е на терен

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) поладнево информираа дека денеска преку единствениот број за итни повици Е-112 добиена е дојава за одрон на патот кај Калиманци.

Фото: Архива

Објавено на

часот

Сподели

„Преку единствениот број за итни повици Е-112 добиена е дојава за одрон на патот кај Калиманци, на регионалниот пат Македонска Каменица-Виница, 5 километри пред влезот на Македонска Каменица. За настанатата состојба известени е Јавното претпријатие за оддржување на регионалните и магистралните патни правец и екипите се излезени на терен за да го саниррат одронот“, информираа од ЦУК.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ