среда, 29 мај 2024

Одличен ден за Ферстапен во Кина, по победата во спринтот, беше најбрз и во квалификациите

Возачите на Ред Бул беа најбрзо во квалификациите за Големата награда на Кина, прв беше Макс Ферстапен, а до него ќе стартува Серхио Перез.

Објавено на

часот

Сподели

Утринава Ферстапен најпрво победи во спринт трката, а сега беше најбрз и во квалификациите. До него ќе стартува вториот возач на Ред Бул, Серхио Перез.

Од вториот ред ќе стартуваат Фернандо Алонсо од Астон Мартин и Ландо Норис од Мекларен.

Разочара Луис Хамилтон кој утрешната трка ќе ја почне дури од 18. позиција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ