понеделник, 15 април 2024
Време

Облачно со врнежи од дожд, снег на планините

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд, наместа и особено во јужните делови обилни. На планините врнежите ќе бидат од снег, а особено во западните делови на некои од повисоките места врнежите од дожд ќе преминуваат во снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Врнежите ќе престануваат кон крајот на денот.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје облачно со врнежи од дожд кои попладне ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со услови за повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 8 до 16 Целзиусови степени.

 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ