понеделник, 4 март 2024

Од утре жичницата на Водно ќе работи од 10 до 20 часот

Објавено на

часот

Сподели

Жичницата на Водно од утре ќе работи од 10 до 20 часот.

„Од мај жичарницата работи два часа повеќе од изминатиот период, односно од 10 до 20 часот, согласно одлуката за работното време за период мај – септември. Од 19 – 19.30 часот е последното возење од долу нагоре, а во 19.45 часот ќе биде последното возење од горе надолу“, објави  ЈСП.  

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ