петок, 19 април 2024
д 10 до 18 часот

Од утре со продолжено работно време ќе работи жичарницата на Водно

Жичарницата на Водно од утре, вторник (2.04.2024 год), ќе работи еден час повеќе, односно од 10 до 18 часот, соопшти ЈСП Скопје.

Фото: МИА

Објавено на

часот

Сподели

Согласно возниот ред за април, последно возење од долу кон врвот е од 17:00 до 17:30 часот, а последно возење од врвот надолу е во 17.45 часот.

Од ЈСП потсетуваат дека секој понеделник и секој последен вторник во месецот, за жичницата се неработни денови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ