четврток, 13 јуни 2024

Од утре до крајот на јуни времен режим на сообраќај од Кокино до Арбанашко

На регионалниот пат од село Кокино до село Арбанашко од утре ќе биде воведен времен режим на сообраќај, односно од 10 до 16 часот сообраќајот ќе биде во прекин во двата правца поради градежни активности.

Фото: Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

Од Јавното претпријатие Македонија пат информираат дека секој работен ден од понеделник до сабота во периодот од 10 до 16 часот сообраќајот ќе биде во прекин.

„Времениот режим ќе трае 30 дена, односно сѐ до завршување на градежните работи“, се наведува во соопштението.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ