понеделник, 15 април 2024

Од стан му украле 3.000 евра и златен накит

Објавено на

часот

Сподели


Според МВР, кражбата се случила помеѓу 20 и 22 јануари.

Крадецот насилно влегол во станот на Љ.Д., од каде што ги украл парите и накитот, при што причинил штета од околу 480.000 денари.

Скопската полиција презема мерки за расветлување на случајот

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ