недела, 14 април 2024
УХМР

Од сабота вистинска пролет и потопло време

Следува период на сончево време со мала до умерена облачност. До петок утринските температури ќе бидат пониски, а преку денот ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Од сабота температурите ќе бидат во пораст, соопшти УХМР.

Фото: МКД

Објавено на

часот

Сподели

Утринските температури ќе бидат во интервал од 2 до 11, а масксималните дневни ќе достигнат 29 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ