сабота, 2 март 2024

Од недела постудено време со услови за снег

Од недела синоптичарите очекуваат времето да застуди и да заврне снег особено на повисоките места. До недела се очекува облачно време, со повеќе сончеви периоди во западните делови од Македонија. Дневните температури во наредните три дена ќе бидат над нулата, до 10 степени на југоистокот од земјата, додека утринските ќе бидат од -10 до плус 1 степен.

Објавено на

часот

Сподели

Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.

Во недела облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за слаб снег на планините и на некои од повисоките места. Температурите ќе бидат во опаѓање.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ