четврток, 22 февруари 2024

Од недела постудено време и дожд

Утре и во сабота стабилно време, од недела врнежи од дожд и пад на температурите, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Фото: П.Џ.

Објавено на

часот

Сподели

Според УХМР, утре и во сабота ќе се задржи стабилно и суво време со услови за појава на утринска магла по одделни котлини.

За време на викендот ќе дува засилен ветер од јужен правец, а од недела под влијание на влажен бран ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Од понеделник дневните температури ќе бидат во опаѓање. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ