петок, 14 јуни 2024

Од денеска посебен сообраќаен режим кај наплатната станица Желино

Од Авто мото сојузот на Македонија (АМСМ) информираат дека времениот режим на сообраќај на државниот пат А2 – делница Скопје – Тетово е поради реконструкција на постоечката наплатна станица Желино.

Објавено на

часот

Сподели

Од денеска сообраќајот кај наплатната станица Желино ќе се одвива по посебен режим.

Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека времениот режим на сообраќај на државниот пат А2 – делница Скопје – Тетово е поради реконструкција на постоечката наплатна станица Желино.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ