четврток, 22 февруари 2024
Поради поставување на заштитна мрежа

Од денеска по неколку часа затворен за сообраќај ќе биде патот Велес-Градско

Поради поставување на заштитна мрежа на Регионален пат Р1102, делницата Велес – Градско, од денеска ќе биде затворена за сообраќај во периодот од 10:00 до 16:00 часот, информираат од Авто-Мото Сојуз на Македонија (АМСМ).

Објавено на

часот

Сподели

Како што посочуваат од АМСМ, од утре до четврток делницата ќе биде затворена за сообраќај во периодот од 08:00 до 16:00 часот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ