четврток, 22 февруари 2024

Oд денеска до петок претседателот на Собранието на Саудиска Арабија во посета на Македонија

Објавено на

часот

Сподели

Како што е најавија од Собранието, утре Абдулах бин Мухамед АлШеикх ќе оствари средба со претседателот на Собранието на Македонија Талат Џафери, а по средбата ќе присуствува и на потпишување во Книга на впечатоци.

Од МВР соопштија дека поради посетата на претседателот на Собранието на Кралството Саудиска Арабија, во Скопје од денеска до сабота ќе има променет режим на сообраќај.

Со посебниот режим кој ќе го спроведе Единицата за безбедност на патниот сообраќај ќе бидат опфатени сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ