четврток, 18 април 2024

Облачно време со услови за слаб снег

Објавено на

часот

Сподели

Во јужните делови ќе се задржи претежно облачно со повремени сончеви периоди.
Утринските температури ќе се движат од минус осум до минус еден, а дневните од нула до седум степени.

Во Скопје и околината ќе биде претежно облачно со ветер од северозападен правец и со можност за слаб снег. Температурата ќе се движи од минус два до четири степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ