сабота, 20 април 2024
Време

Облачно со врнежи од дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Во делови од котлината врнежите повремено ќе бидат поројни.

И утре времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 5 до 16 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ