вторник, 5 март 2024
Време

Облачно со врнежи од дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Попладне облачноста ќе се намали и ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно, претпладне со врнежи од дожд.

И утре времето ќе биде променливо облачно со локални слаби врнежи од дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, околу пладне со услови за слаб дожд.

Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ