сабота, 24 февруари 2024
Време

Облачно со температури до 8 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе се движи од -10 до -3, а максималната од 1 до 8 степени.

 

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје ќе биде променливо облачно и претежно тивко. Минималната температура ќе се спушти до -5, а максималната ќе достигне до 3 Целзиусови степени.

Како што информира УХМР, до недела ќе се задржи стабилно и постудено време со ниски утрински температури. Во петок и сабота ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во понеделник и вторник ќе има зголемување на облачноста и локални врнежи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ