недела, 14 април 2024
Време

Облачно со температури до 18 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен, а во делови од котлината повремено засилен ветер од јужен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 9 до 18 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ