понеделник, 26 февруари 2024
Време

Облачно со сончеви периоди и потопло

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно, наутро со појава на значителна ниска облачност. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне 14 Целзиусови степени.

с

Утре ќе дува засилен ветер од јужен правец што ќе услови дополнително зголемување на дневната температура и забрзано топење на преостанатата снежна покривка. Под влијание на влажен бран во недела ќе има локални врнежи од дожд, а ветерот ќе се промени во северен и ќе засилува. Дневната температура ќе се движи од 13 до 19 Целзиусови степени.

Од понеделник температурата повторно ќе се намали.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ