недела, 14 април 2024
Време

Облачно со сончеви периоди

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а во североисточните делови засилен ветер од јужен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност, а попладне променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневните температури ќе се движат од 10 до 17 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ