вторник, 5 март 2024
Време

Облачно со сончеви периоди

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почести од попладневните часови. Од претпладне ќе почне да дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 km/h).

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди попладне и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец претежно долж Повардарието.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 6 до 14 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ